Usługi

Skorzystaj z naszego doświadczenia wdrożeniowego, znajomości sektora budowlanego i specyfiki biznesu zarządzanego projektowo.
Oferujemy także usługi programistyczne na zamówienie. Pomagamy zwiększyć efektywność operacyjną i ekonomiczną firmy.

 • Wdrożenia i utrzymanie
  systemów informatycznych

  Wdrażamy, serwisujemy i rozwijamy systemy IT. Nasze metodyki zapewniają wdrożeniom wzrost wskaźników jakościowych i poprawę organizacyjną.

 
 • Projektowanie rozwiązań

  W duchu autorskich metodyk zwinnych stworzonych na bazie najlepszych praktyk projektujemy na zamówienie systemy informatyczne i bazy danych według specyfikacji klienta.

 • Doradztwo
  strategiczne i procesowe

  Consulting w zakresie budowy architektury korporacyjnej, konsolidacji i optymalizacji procesów biznesowych oraz wyboru rozwiązania.

 
 • Audyty

  Audytujemy architekturę IT, bezpieczeństwo
  i wydajność systemów informatycznych oraz baz danych, koszty utrzymania IT.

 • Produkcja oprogramowania
  na zamówienie

  Masz pomysł na rozwiązanie i szukasz wykonawcy? Opowiedz nam, czego potrzebujesz, daj nam chwilę
  i odbierz skrojony na miarę produkt!

 
 • Szkolenia

  Z zainteresowanymi chętnie dzielimy się bezcenną wiedzą specjalistyczną na temat zarządzania projektami i wdrażanych rozwiązań, w tym narzędzi autorskich.

 

 

Jednolity Plik Kontrolny dla MS Dynamics AX - Xplus

JPK XPLUS

 

 

Nowa metoda kontroli podatników, czyli Jednolity Plik Kontrolny weszła w życie 1 lipca 2016 r. Dostawcy rozwiązań ERP przygotowali aplikacje, które mają w łatwy sposób umożliwić firmom przesyłanie danych do Ministerstwa Finansów. Sukcesem swojej aplikacji może poszczycić się XPLUS - nasz dodatek w przypadku wszystkich wdrożeń pozwolił na wygenerowanie oraz wysłanie prawidłowych plików JPK w wymaganym przez ministerstwo terminie.

 

Co to jest JPK?

 

10 września 2015 r. wprowadzono zmiany w ustawie o ordynacji podatkowej, które oznaczały wprowadzenie od 1 lipca 2016 r. Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK). Jest to nowa metoda kontroli podatników, która ma na celu przekazywanie danych z ksiąg podatkowych na żądanie organu podatkowego w jednolitej formie elektronicznej. Taka forma ma umożliwić skrócenie czasu wykonywanych czynności, zmniejszenie ich uciążliwości, a w efekcie również ograniczenie ich kosztów. Aby móc przesyłać dane za pomocą JPK, przedsiębiorstwa muszą dokonać aktualizacji swoich systemów ERP tak, żeby dawały one możliwość generowania odpowiednich raportów zgodnie ze schematami opublikowanymi przez Ministerstwo Finansów.

 

Czym jest rozwiązanie JPK XPLUS?

 

Rozwiązanie JPK XPLUS pozwala w prosty i szybki sposób przygotować, zweryfikować oraz wysłać pliki JPK w formacie XML zgodne z wymogami Ministerstwa Finansów. Obecnie przygotowane rozwiązanie obsługuje 5 schematów:

 

schematyJPK

 

 

Od 2018 r. JPK XPLUS będzie również obsługiwał schematy:

• Ewidencja Przychodów;

• Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów.


 

Dla kogo?

 

Przygotowany przez XPLUS dodatek został przystosowany do systemów: Dynamics AXAPTA 3.0, Dynamics AX 4.0, Dynamics AX 2009, Dynamics AX 2012 oraz Dynamics 365 for Operations. Wszystkie przedsiębiorstwa używające powyższych wersji systemu mogą skorzystać z rozwiązania JPK XPLUS.

 

Funkcjonalności

 

JPK XPLUS pozwala na kompleksowe przejście procesu przesłania plików JPK do Ministerstwa Finansów. Proces ten składa się z kroków:

1. Gromadzenie danych – zebranie wszystkich niezbędnych danych z tabel źródłowych i umieszczenie ich w tabelach tymczasowych;

2. Weryfikowanie poprawności danych – tabele tymczasowe pozwalają zweryfikować poprawność wygenerowanych do JPK danych. Dzięki zaawansowanym filtrom istnieje możliwość weryfikowania danych pod różnym kątem;

3. Generowanie pliku JPK – utworzenie pliku XML zawierającego zweryfikowane dane;

4. Walidacja poprawności plików – sprawdzenie zgodności formatu plików z wymaganiami Ministerstwa Finansów;

5. Formatowanie plików – szyfrowanie odbywa się za pomocą Aplikacji Szyfrującej XPLUS;

6. Przesłanie pliku – szyfrowanie odbywa się za pomocą Aplikacji Szyfrującej XPLUS;

7. Archiwizowanie plików – przechowywanie wygenerowanych plików oraz UPO.

 

Główne przewagi konkurencyjne

 

przewagi konkurencyjne JPK XPLUS

 

JPK XPLUS wyróżnia się na tle rozwiązań konkurencji ze względu na kilka jego cech:

1. Pozwala na podgląd, weryfikację oraz edycję danych wygenerowanych do pliku przed wysłaniem JPK dzięki tabelom tymczasowym

2. Jest to uniwersalne narzędzie kontrolingowe – dzięki zaawansowanym możliwościom filtrowania tabele tymczasowe mogą służyć jako narzędzie do weryfikowania poprawności danych w modułach, uzgadniania modułów, generowania zestawień danych w dowolnych konfiguracjach;

3. Umożliwia integrację z innymi systemami – w przypadku prowadzenia części ewidencji w innych systemach niż Dynamics AX istnieje możliwość pobrania danych do tabel tymczasowych w AX i wygenerowania kompletnego pliku JPK;

4. Pozwala na dostosowanie do zmian Ministerstwa Finansów bez konieczności prac programistycznych;

5. Daje możliwość wykluczenia lub dodania transakcji do JPK z poziomu tabeli tymczasowej bez konieczności prac programistycznych;

6. Posiada dodatkowe pola w tabeli tymczasowej ułatwiające weryfikację danych (pola niewymagane przez JPK);

7. Ma bardzo szeroki moduł parametryzacji pozwalający określić źródła danych dla JPK;

8. Daje możliwość generowania JPK VAT w wartościach zaokrąglonych do pełnych złotych i porównania go bezpośrednio z deklaracją VAT-7.

 

Więcej o możliwościach, jakie daje JPK XPLUS.

 

 

Wdrożenia zakończone sukcesem

 

Rozwiązanie XPLUS wybrało dotychczas niemal 30 firm – wszystkie wygenerowały oraz wysłały prawidłowe pliki JPK w wymaganym przez ministerstwo terminie (do 25 sierpnia 2016r). Niektóre z nich: PIT – RADWAR S.A., Warbud S.A., Dovista Sp. z o.o., Danwood S.A., Backer OBR Sp. z o. o., Ferax Sp. z o. o., Sanplast S.A., Bury Sp. z o.o., Gazoprojekt S.A., SITA Polska Sp. z o.o., Weco Travel Sp. z o.o., Scania Polska S.A., Polska Grupa Zbrojeniowa S.A

 

Dodatkowe narzędzia

 

Poza modyfikacją JPK XPLUS firma przygotowała również Aplikację Szyfrującą, która umożliwia:

• Walidację poprawności pliku XML wygenerowanego z AX;

• Kompresję danych JPK;

• Szyfrowanie danych JPK;

• Przesłanie danych JPK do Ministerstwa;

• Otrzymanie numeru referencyjnego;

• Weryfikacja stanu numeru referencyjnego;

• Otrzymanie i archiwizowanie UPO.

 

Więcej o zaletach Aplikacji Szyfrującej.

 

 

Dowiedz się więcej o JPK XPLUS

 

 

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

 

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

Gwarancja wydajności

Jako jedyna firma formalnie gwarantujemy poziom wydajności środowisk Oracle i MS SQL. Sprawdź, jak poradziliśmy sobie u naszych klientów!


Czytaj dalej

 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.