Trendy prowadzące do przejęcia przez detalistów kontroli nad łańcuchem tworzenia wartości

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

 

 

Aby zwiększyć wartość sprzedawanych produktów, detalista musi obecnie nie tylko monitorować zapasy na odcinkach od fabryki do magazynu i od magazynu do sklepu, lecz także śledzić poszczególne wysyłki do klientów. W jaki sposób współczesny retail zwiększa swoją kontrolę nad łańcuchem tworzenia wartości?

 

Zintegrowanie łańcucha dostaw to przepis na sukces jednego z największych obecnie dostawców sprzętu komputerowego – firmy Dell. Umożliwiło ono szybkie opracowanie produktu, wytworzenie i montaż, a także bezpośredni transport do klientów. Zapasy zostały drastycznie zmniejszone poprzez intensywną wymianę informacji oraz redukcję kosztów materiałów. Pomimo zmniejszenia zapasów, strategiczne wykorzystanie informacji umożliwiło Dell znaczne zmniejszenie upływu czasu od zamówienia do dostawy, co stało się przewagą konkurencyjną tej firmy.

 

Współpraca w łańcuchu dostaw skutkuje zmniejszeniem podziałów między fazami łańcucha kreowania wartości również w Polsce. Na naszym rodzimym rynku taką współpracę podjęły kilka lat temu Coty Polska oraz Euro-Pegaz Transport. Za sprawą projektu specjalnego (promocja świąteczna) dokonano reorganizacji procesów logistycznych – Euro-Pegaz Transport przejął tym samym od swojego zleceniodawcy know-how w zakresie produkcji i co-packingu oraz zdobył unikalne na polskim rynku 3PL umiejętności i stworzył nową usługę porównywalną z 4PL. Ten proces wzajemnego uczenia się od siebie w tym projekcie umocnił relacje pomiędzy partnerami i zadecydował o zacieśnieniu dotychczasowej współpracy.

 

Innym działaniem mającym na celu przejęcie przez detalistów kontroli nad łańcuchem tworzenia wartości jest umożliwienie odbiorów zakupów online w placówkach fizycznych. Wiele sklepów internetowych oferuje dziś odbiór dokonanych zamówień w oddziałach stacjonarnych – rodzimym przykładem jest sieć hipermarketów Carrefour, która dopiero w 2015 roku uruchomiła polską platformę internetową. Wprowadzona usługa click&collect umożliwia bezpłatny odbiór zamówionego na stronie internetowej produktu we wskazanym sklepie Carrefour (obecnie jest ich 57). Dodatkowo, klientom, którzy nie mogą odebrać produktu osobiście, Carrefour umożliwił skorzystanie z usługi kurierskiej w korzystnej i stałej cenie, bez względu na wielkość zamówionego produktu oraz miejsca wysyłki. Podobną usługę click&collect od pewnego czasu oferują również RTV Euro AGD czy JYSK.

 

Wymienione wyżej aktywności prowadzą nie tylko do zwiększenia informacji o produktach dostępnych dla klienta, ale również pozwalają na skrócenie czasu dostawy w przypadku zakupów online. Wpływają zatem znacząco na wartość dostarczaną klientowi.

 

 

 

Zapytaj nas o rozwiązania dla handlu detalicznego Wróć do listy artykułów

 

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.