Microsoft Dynamics AX – co nowego w wersji 7?

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

 

 

W świecie nowoczesnych systemów informatycznych od jakiegoś czasu szeroko omawiane są idee chmury i mobilności. Czołowi producenci oprogramowania prześcigają się w walce o klientów, którym oferują łatwy dostęp z każdego miejsca, i – co ważne – dostęp niezależny od platformy, z jakiej korzysta użytkownik końcowy. Rynek ERP nieco wolniej przyswajał te nowinki, i choć mobilny dostęp przeglądarkowy stał się nie tylko standardowym wymaganiem klientów, ale również klasyczną funkcjonalnością wielu systemów ERP, to w temacie chmury publicznej wciąż pozostało wiele do zrobienia.

 

Zbudowanie centrów danych zdolnych do obsługi tysięcy użytkowników w ramach chmury publicznej było i jest ogromną inwestycją, dlatego przenoszenie rozpoczęło się od mniejszych systemów ERP. Przykładem z portfolio Microsoftu jest oczywiście NAV, który jako pierwszy był dostępny w tym modelu. Teraz zmiany objęły również flagowe rozwiązanie ERP z rodziny Dynamics, czyli popularny w Polsce AX, który już od najnowszej wersji będzie dostępny w chmurze publicznej wprost z platformy AZURE.

 

Przyjrzyjmy się nieco bliżej zmianom w nowym AX:

 

- Nazwa - nowy AX, choć znamy go jako 7 lub jako „rainer’a”, nie będzie już miał roku ani numeru w nazwie – będzie to po prostu AX. Zmiana nazwy jest znacząca, ponieważ jest równoznaczna z tym, że nowy AX, jako aplikacja cloud-based, będzie nieustannie poddawany ulepszeniom. Zatem numer wersji nie jest już konieczny.

 

- Elastyczność - powodem, dla którego liderzy z różnych branż wybierają AX jako swój główny system transakcyjny zawsze była zwinność, umożliwiająca dopasowanie go do wymagań biznesowych klienta. Pozwala ona odtworzyć przebieg procesu biznesowego w odpowiedni dla danej firmy sposób. Właśnie ta elastyczność i bogactwo funkcjonalne znane z poprzedniej, bardzo udanej, wersji 2012 zostało przeniesione do chmury publicznej, teraz dodatkowo ułatwiając dostęp do zasobów sprzętowo-programowych zgodnie z faktycznym ich wykorzystaniem przez organizacje.

 

- Mobilny dostęp - mobilność AX w AZURE oznacza pełną funkcjonalność systemu dostępną w chmurze, niezależnie od tego, czy użytkownik korzysta z iPhone, Windows Phone, iPad, Surface czy innego typu urządzenia. Celem jest bezproblemowa integracja z produktami i urządzeniami innych producentów niż Microsoft. Dynamics AX będzie dostępny w szerokim zakresie urządzeń mobilnych, dzięki czemu będzie mógł działać na prawie każdym nowoczesnym smartfonie lub tablecie.

 

Ciekawostką dla firm handlowych jest nowy Cloud POS, czyli napisany w HTML 5 dostępny z przeglądarki system kasowy.

 

- Zmiany interfejsu użytkownika - nowy Dynamics AX to również zmiany w interfejsie użytkownika – przede wszystkim wyświetlane elementy składają się z kodu HTML, JavaScript oraz arkuszy CSS, a tym samym są niezależne od przeglądarki. Nowością są także rozwiązania nawigacyjne: tablica, zaktualizowane panele nawigacyjne oraz przestrzenie robocze, jak również nowe kafelki i wyszukiwarka.

 

- Większa kompatybilność - najnowsza wersja systemu Dynamics AX ma cechować się również jeszcze bardziej ułatwioną komunikacją z innymi produktami Microsoftu, takimi jak Visual Studio, Office 365, Sharepoint czy Yammer.

 

- Licencjonowanie - licencjonowanie nowego AX bazuje na modelu subskrypcji. Dostępne są dwa typy licencji: user-based oraz device-based. Ta elastyczność to dobra wiadomość dla firm, które charakteryzują się zmiennością w zakresie ilości użytkowników. Od teraz przedsiębiorstwa nie będą musiały płacić za nieużywane licencje.

 

- Dostępność - nowy Microsoft Dynamics AX oficjalną premierę w Polsce będzie miał na jesieni 2016 roku. Dziś jednak jest już dostępny i można go wypróbować w ramach programu Early Adopters. Należy do niego również firma Xplus – od wielu lat czołowy partner Microsoftu w obszarze rozwiązań dla biznesu.

 

 

Zapytaj nas o nowy Microsoft Dynamics AX Dowiedz się więcej o Microsoft Dynamics AX

 

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.