Rodzic wraca do pracy

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

Ostatnio wiele mówi się i pisze o zmianach dot. wydłużenia urlopów macierzyńskich.Według nowych zasad, które obowiązują od 17.06.2013 rodzicom przysługiwać będzie 20-tygodniowy urlop macierzyński (w tym 14 zarezerwowanych tylko dla matki), 6-tygodniowy urlop dodatkowy i 26-tygodniowy urlop rodzicielski. Z urlopu dodatkowego oraz rodzicielskiego będą mogli korzystać ojciec i matka.

 

Powrót młodych mam do pracy często wiąże się z ich lękiem przed utratą pracy czy obawą przed rozstaniem z dzieckiem. My staramy się ten dyskomfort minimalizować.

Xplus jest firmą, w której z entuzjazmem witamy nowych członków rodziny naszych Pracowników i na bieżąco śledzimy co u nich słychać.Młode mamy odwiedzają nas ze swoimi pociechami.

 

Staramy się dbać o komfort młodych rodziców i pozwalać im tak organizować swój dzień pracy, by mogli spełniać się w nowej roli. Każdy rodzic ma możliwość pracy zdalnej, o ile nie koliduje to z zadaniami, które wymagają jego obecności w biurze czy u klienta.

 

O podzielenie się swoimi odczuciami po powrocie z urlopu macierzyńskiego poprosiliśmy Kasię Zyzak, naszego kierownika Działu Finansów i Administracji.

 

Kasiu, czego najbardziej obawiałaś się przed powrotem do pracy?

 

Przed powrotem do pracy obaw jest wiele – przede wszystkim, jak poradzić sobie z dużą liczbą nowych obowiązków, jak ułożyć sobie od nowa plan dnia, by móc efektywnie realizować wszystkie zawodowe zobowiązania nie tracąc możliwości aktywnego udziału w życiu Malutkiego Człowieka, który nadal potrzebuje rodziców na full time. Powrót do pracy to duży stres dla młodej mamy, szczególnie jeżeli debiutuje w tej roli.

 

Jakie były Twoje odczucia w pierwszych dniach po powrocie do pracy?

 

W pierwszym dniu pracy uderzyła mnie dynamika tego miejsca (biuro w Warszawie) oraz duża liczba osób wokół mnie – spędzanie czasu w domu z małym dzieckiem oznacza codzienną realizację ciągle powtarzającego się planu dnia – wszystko jest na tym samym miejscu i o tej samej porze. Równocześnie spotkałam się z dużą życzliwością ze strony współpracowników i kierownictwa. Bardzo sobie cenię pozostawienie mi wyboru, w jaki sposób chcę zorganizować sobie pracę, by maksymalnie uczestniczyć w życiu córeczki.

 

Jak to wygląda teraz, po prawie 2 miesiącach?

 

Trochę czasu minęło i mogę śmiało powiedzieć, że mimo długiej nieobecności szybko udało mi się nadrobić zaległości oraz wdrożyć w codzienność firmową. Jednocześnie upłynęło dostatecznie dużo czasu, by móc optymalnie poukładać sobie dzień w pracy i w domu, by wszystko po prostu się zgrało.

 

Kasiu, czy chciałabyś coś od siebie powiedzieć młodym rodzicom?

 

Po dwóch miesiącach pracy mogę potwierdzić tezę, że fakt wychowywania dziecka nie musi wpływać na wydajność, czy efektywność zawodową młodych rodziców. Przy dobrej woli obu stron można wszystko zorganizować tak, by żadna sfera życia nie była poszkodowana. Przez ten okres, który minął od zakończenia mojego urlopu, nauczyłam się skuteczniej planować czas, może kosztem porannej kawy z kolegami z pracy… :-)

Wróć do listy artykułów

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.