Nowe technologie w szkoleniu pracowników

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

Nowe technologie zrewolucjonizowały sposób komunikowania się między ludźmi, pozyskiwania informacji, nawiązywania relacji prywatnych oraz biznesowych, a także robienia interesów. Obszarem, w którym ich zalety są coraz częściej wykorzystywane, jest też szkolenie pracowników. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom z zakresu IT wiedzę można przekazywać w sposób przystępny, interaktywny i niezależny od czasu oraz miejsca przebywania odbiorcy.

 

Tradycyjne metody szkolenia polegające na tym, że jedna osoba opowiada o zagadnieniu przez długie godziny, a grupa słucha jego wykładu, odchodzą w zapomnienie. Podobnie nie prosi się już także o czytanie obszernych podręczników czy uczenie się na pamięć rozbudowanej teorii. Dlaczego? Jak pokazują badania takie metody nie są efektywne.

 

– Aby szkolenie było skuteczne, konieczne jest dostosowanie sposobu prezentacji materiału nie tylko do jego treści i zamierzonych celów, ale także do odbiorców – mówi Bartosz Stachowiak, Project Manager z CRM SIM. – Nie od dziś wiadomo, że lepsze efekty nauczania osiąga się wykorzystując urządzenia i aplikacje multimedialne, które prezentują treści w ciekawy sposób, przez co zostają łatwo zapamiętane. Ważne jest także zaangażowanie uczestników, by mogli oni aktywnie uczestniczyć w kursie. Dlatego nowe technologie cieszą się coraz większą popularnością.

 

Przyjemne z pożytecznym

Szczególnie skuteczną techniką nauczania stosowaną w szkoleniach jest gamifikacja, czyli wykorzystanie mechanizmów gier, co łączy w sobie elementy zarówno edukacji, jaki i rozrywki (edutainment). Przykładem strategicznej gry biznesowej opartej na CRM, czyli systemie do zarządzania relacjami z klientami, jest CRM SIM. Jej zadaniem jest m.in. edukowanie graczy w zakresie systemu, wykształcenie umiejętności analitycznego myślenia oraz podejmowania trafnych decyzji biznesowych.

 

– Narzędzie edukacyjne jakim jest CRM SIM zapewnia warunki jak najbardziej zbliżone do rzeczywistości, dzięki czemu uczestnicy mogą uczyć się na wirtualnych błędach nie ponosząc konsekwencji w prawdziwej pracy – wyjaśnia Bartosz Stachowiak z CRM SIM. – Gra pozwala udoskonalić kompetencje miękkie i twarde pracowników, takie jak pozyskiwanie i obsługa klientów oraz korzystanie z systemu Microsoftu. Scenariusz jest zaprojektowany tak, że pracownik będzie mierzył się z różnymi problemami, a sukces będzie mógł osiągnąć na kilka sposobów. Ważnym elementem stymulującym zaangażowanie pracowników i chęć do nauki jest rywalizacja między uczestnikami, która wynika z możliwości porównywania wyników z innymi oraz eksponowania swoich osiągnięć. Udogodnieniem jest także możliwość wyboru wariantu najlepiej dostosowanego do potrzeb: biznes, corporate, partner oraz indywidualny.

 

WyGRAĆ kompetencje

Zaletą gier szkoleniowych, takich jak CRM SIM, jest wykorzystanie idei e-learningu, dzięki czemu pracownicy mogą korzystać z aplikacji w dowolnym miejscu i czasie, a do skorzystania z kursu wystarczy komputer z dostępem do Internetu i przeglądarka. Umożliwia to także dostosowanie zadań do poziomu gracza, a regularne informacje zwrotne dostarczają wiedzy o postępach.

 

– Gra sprawia, że pracownicy nie traktują konieczności poszerzania swoich kompetencji zawodowych i dodatkowej nauki jako uciążliwego obowiązku, ale robią to chętnie. Ponadto, oprócz merytorycznej wiedzy daje im to dużo zabawy i rozrywki – tłumaczy Bartosz Stachowiak z CRM SIM. – Pracownicy zdają sobie też sprawę, że CRM to system, którego używa bardzo wiele firm, a znajomość jego obsługi nie jest już tylko atutem w CV, ale wymogiem. Dlatego tym chętniej zabiegają o zdobycie umiejętności w tym zakresie, zwłaszcza w atrakcyjnej formie.

 

Współcześnie wykorzystanie nowoczesnych technologii w szeroko rozumianej edukacji, a zwłaszcza szkoleniach, staje się coraz bardziej popularne. Świadczy o tym fakt, że liczba programów i aplikacji opartych na osiągnięciach branży IT, podobnie jak zainteresowanie nimi firm i pracowników, gwałtownie wzrasta. Jak pokazują analizy specjalistów rynku pracy i edukacji, w niedalekiej przyszłości ich wykorzystanie na poziomie szkół, a także kursów i warsztatów w firmach, będzie powszechnym standardem.

 

– Zdając sobie sprawę, że multimedialne aplikacje, takie jak np. strategiczne gry biznesowe, w przyszłości będą nieodłącznym elementem szkolenia pracowników, warto pomyśleć o ich wdrożeniu już teraz, by przygotować na to firmę – podsumowuje Bartosz Stachowiak z CRM SIM.

 

Więcej na stronie www.crmsim.pl

Wróć do listy artykułów

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.