Sytuacja w budownictwie a nasi klienci

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

Jestem właśnie po lekturze niezwykle ciekawego materiału przygotowanego przez ekspertów Centrum im. Adama Smitha na temat problemów Polski z inwestycjami infrastrukturalnymi (materiał dostępny pod adresem http://www.smith.org.pl/pl/files/Raport_Polskie_drogi_CAS.pdf). Podsumowując tę lekturę można wyciągnąć w zasadzie jeden wniosek – kompletny brak partnerstwa strony publicznej ze stroną prywatną. Niekompletne, pełne absurdów zapisy przetargów, których nie można zgodnie z istniejącym prawem korygować. Obarczanie wykonawcy błędami zamawiającego. To połączone z niekompetencją i arogancją urzędników GDDKiA prowadzi do wydawania niezgodnych z prawem, bezkarnych decyzji. Te skutkują licznymi bankructwami uczciwie pracujących firm wykonawczych. Według firmy Euler Hermes, 6 z 10 firm ogłaszających w minionym roku bankructwo, należała do branży budowlanej. Zachęcam do lektury raportu, jest jednocześnie fascynująca i druzgocząca.Lektura skłoniła mnie do zadania sobie kilku pytań:

 

Jak to wygląda w odniesieniu do naszych klientów ?

• Jacy klienci trwają i rozwijają się pomimo kryzysu ?
• Jakie są czynniki decydujące o przetrwaniu i wzroście ?

 

Otóż nasza firma zrealizowała około 20 znaczących wdrożeń systemów wspomagających procesy zarządzania w branży budowlanej. Wśród naszych klientów są wszyscy reprezentanci krzywej Gaussa. Od firm, które ogłosiły upadłość, poprzez firmy, które radzą sobie średnio borykając się z „zerowymi marżami”, po gwiazdy, które z kryzysu wychodzą znacznie silniejsze niż w niego weszły (choć i w momencie wchodzenia były zarządzane racjonalnie).

 

Po dłuższej refleksji oraz wielu rozmowach z naszymi klientami udało mi się wyróżnić kilka czynników decydujących moim zdaniem o tym co różni gwiazdy od przegranych: odpowiedzialność zarządzających. Dostrzegam jasną korelację pomiędzy połączeniem własności i zarządzania oraz wynikiem firmy. W przypadku kiedy firmą zarządza człowiek bezpośrednio zainteresowany budowaniem długoterminowej wartości przedsiębiorstwa, decyzje podejmowane są racjonalnie. Takie przedsiębiorstwa nie łakną szybkich dużych sprzedaży i prasy wychwalającej je za „pełny portfel prestiżowych kontraktów”. Premie zarządzających nie zależą od wolumenu sprzedaży a od wyników realizowanych na poszczególnych przedsięwzięciach. Wiąże się to z istotnym ograniczeniem ryzyka. Pamiętam z jaką ciekawością czytałem książkę prof. Roubiniego (Ekonomia Kryzysu), który jako jeden z powodów obecnego światowego zawirowania podaje oddzielenie własności od zarządzania w wielu przedsiębiorstwach zachodniego świata. Zarządy składają się z tymczasowych, wynajętych ludzi, którzy żyją w konflikcie interesów pomiędzy własnym doraźnym interesem (premią) oraz długofalowym interesem przedsiębiorstwa. Własność natomiast jest rozproszona pomiędzy licznych akcjonariuszy (np. fundusze emerytalne), a kontrola właścicielska jest fikcją (Bo kimże jest właściciel? Kto poniesie faktyczne konsekwencje niegospodarności?). Długofalowa strategia zakładająca stałe inwestowanie w poprawę jakości organizacji. Koncentrowanie się na wybranych, rozpoznanych rynkach. Wysokie kompetencje zarządu, szczególnie w obszarach zarządzania finansami. Po krótkiej analizie naszego portfela klientów powyższe można by zastosować jako prognostyk przyszłej kondycji obsługiwanych przez nas przedsiębiorstw.

 

Zgodnie z oczekiwaniem, gwiazdy już przystąpiły do ataku i ponownie zaczynają inwestować w swoją przyszłość (widzę to choćby po zamówieniach składanych mojej firmie), reszta średniaków „walczy z kryzysem” i nawet nie jest w stanie wystawić głowy z otaczającego ją kurzu bitewnego. Najgorsi ogłosili upadłość.

Wróć do listy artykułów

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.