System ERP w branży spożywczej

 

 • Złoty partner Microsoft

  Od czerwca 2004 r. (podpisanie umowy partnerskiej z Microsoft Business Solutions) przeprowadziliśmy wiele udanych wdrożeń, modyfikacji oraz popraw wydajności aplikacji MS Dynamics AX. Obecnie posiadamy najwyższy status partnera Microsoft – Gold Certified Partner.

   

   

 
 • Rozwiązanie nagrodzone tytułem TOP BUILDER

  W 2010 r. nagrodzeni prestiżowym tytułem TOP BUILDER 2010 za najbardziej innowacyjne rozwiązanie międzynarodowych targów budowlanych BUDMA 2010.

   

 • W Microsoft Dynamics President’s Club

  Od 2010 r., jako jedyny polski partner, w elitarnym klubie Microsoft Dynamics President’s Club, który zrzesza 5% najlepszych partnerów tego największego na świecie dostawcy rozwiązań informatycznych.

   

   

   

 
 • Certyfikatowane autorskie rozwiązanie XCM

  W 2011 r. jako jedyni na rynku polskim otrzymaliśmy certyfikat dla naszego autorskiego rozwiązania Xplus Construction Management (XCM) – Certified for Microsoft Dynamics AX.

   

   

 • Czołowy dostawca zintegrowanych systemów IT

  Naszą misją jest być czołowym dostawcą zintegrowanych systemów IT dla firm projektowych, produkcyjnych, handlowo-dystrybucyjnych i FMCG. Nasze doświadczenie, narzędzia i znajomości specyfiki branży potwierdzone licznymi referencjami przynoszą naszym klientom wiele wartości dodanych, takich jak minimalne ryzyko wdrożeniowe.

 
 • Notowani na NewConnect

  Od maja 2008 r. notowani na rynku NewConnect prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie.

   

   

   

   

Branża spożywcza jest bardzo specyficznym sektorem przemysłu. Występują tutaj niezwykle rygorystyczne uregulowania prawne, walka z niskimi marżami, dużą konkurencją oraz wysokimi oczekiwaniami odnośnie jakości obsługi klienta.

 

Dlatego też firmy z tej gałęzi przemysłu poszukują sprawdzonego w praktyce oprogramowania, które będzie w stanie zapewnić optymalne sterowanie procesami produkcyjnymi oraz modułami logistyki dostosowanymi do obrotu świeżymi produktami spożywczymi. Co więcej, taki system musi umożliwić aktualne i szybkie analizy, kontrolę zachodzących procesów oraz bieżące sprawdzanie rentowności. W tym przypadku podstawą zarządzania jest szeroko rozumiane planowanie sprzedaży oraz produkcji przy jednoczesnym uwzględnieniu zapotrzebowania na surowce i materiały, możliwości produkcyjnych oraz dostępności personelu. Dobrze zrealizowana integracja wszystkich obszarów biznesowych przedsiębiorstwa, od zaopatrzenia, poprzez produkcję, gospodarkę magazynową, sprzedaż, zarządzanie jakością, kontrolę czasu pracy i system finansowo-księgowy, musi dawać możliwość wyeliminowania wielokrotnej rejestracji tych samych danych. Dzięki całkowitej integracji systemu użytkownicy muszą uzyskać swobodny dostęp do wszelkich zgromadzonych w systemie informacji, natomiast interfejs obsługi powinien zapewnić szybki dostęp do niezbędnych danych w procesie podejmowania decyzji.

 

W przypadku przemysłu spożywczego ważne jest również to, że składa się on z różnych branż, produkujących pewną grupę asortymentów różniących się od siebie przede wszystkim surowcem wykorzystywanym do wytwarzania. Dlatego też w przypadku tego sektora od systemu ERP, poza podstawowymi możliwościami, oczekuje się również spełnienia wymagań charakterystycznych dla danej branży spożywczej.

 

Jeszcze niedawno, po przeanalizowaniu wszystkich potrzeb branży spożywczej nasuwało mi się kilka pytań: czy wdrożenie dobrze działającego systemu, który faktycznie ułatwiał by pracę użytkownikom w tak skomplikowanej branży, jaką jest sektor spożywczy, jest w ogóle możliwe? Czy warto „wchodzić” ze swoim rozwiązaniem w tak skomplikowaną branżę? Czy uda nam się sprostać wymaganiom stawianym przez sektor spożywczy?

 

XPLUS już nie raz udowadniał, że doskonale radzi sobie na różnych rynkach. Dzięki dokładnemu zagłębieniu się w specyfikę branży spożywczej i doskonałemu poznaniu jej jesteśmy w stanie sprawić, aby klienci z branży spożywczej, zamieniając swój dotychczasowy system na naszą kompleksową aplikację biznesową uzyskali konkretne korzyści. Możemy zapewnić nie tylko lepszą efektywność operacyjną i współpracę w całym łańcuchu dostaw, ale także sprawnie zintegrować wszystkie procesy łańcucha dostaw. Co więcej, jesteśmy w stanie usprawnić szereg zadań w firmie, takich jak zarządzanie pozycjami, kontrola i planowanie zapasów, produkcji, planowania czy dystrybucji, unikanie awarii i przerw w procesie wytwórczym i wiele, wiele innych.

 

Teraz, kiedy mamy już doświadczenia w branży spożywczej, wiem, że moje obawy były niesłuszne. Wiem, że XPLUS poradzi sobie z każdym wyzwaniem i wiem, że dzięki penetracji nowych, wcześniej nieznanych rynków zdobywa doświadczenia, które są bezcenne.

Wróć do listy artykułów

Referencje

XPLUS to sprawdzony partner na każdym etapie cyklu życia systemu informatycznego. Kompetencje i zaangażowanie konsultantów Działu Opieki i Wsparcia dają nam pewność, że nasze rozwiązanie informatyczne jest w najlepszych rękach.


― FRESENIUS MEDICAL CARE
Więcej

Pracownicy XPLUS SA to wysoko wykwalifikowani specjaliści posiadający szeroką wiedzę w zakresie organizacji oraz zarządzania. XPLUS oferuje sprawdzone rozwiązania informatyczne i zapewnia profesjonalne wsparcie w prowadzonej działalności biznesowej.


― REPROGRAF
Więcej

Nieprzerwana od 5 lat współpraca jest najlepszym wyrazem naszego zadowolenia z jakości świadczonych usług przez specjalistów z XPLUS SA. Rekomendujemy XPLUS jako wiarygodnego i sprawdzonego partnera biznesowego.


― Lotos Poligrafia
Więcej

 

O XPLUSWięcej o nas


Kim jesteśmy?
Xplus to nowoczesna i nietypowa firma wdrożeniowa pełna wyjątkowych ludzi. W pracy jesteśmy sumienni i wytrwali, znamy się na tym, co robimy, i dbamy, aby nasze doświadczenie i umiejętności przydawały się innym. Jak na specjalistów-pasjonatów przystało, sami nawet od dobrego wolimy lepsze, dlatego także naszym klientom pomagamy osiągać jak najlepsze wyniki, opracowując i udoskonalając nasze autorskie metody i narzędzia.
Co robimy?
Wdrażamy, utrzymujemy i rozwijamy systemy IT. Opracowujemy metody i narzędzia pozwalające skutecznie zarządzać organizacją w biznesie projektowym. Doradzamy biznesowo i uczymy, jak za ich pomocą sprawnie i skutecznie zdystansować konkurencję.
Dla kogo się staramy?

Jako Xplus wspieramy organizacje zarządzane projektowo, zwłaszcza przedstawicieli branży budowlanej. Jako Dynamics Automated pomagamy zarówno krajowym, jak i zagranicznym przedsiębiorstwom posługującym się system Microsoft Dynamics AX lub go wdrażającym.

Z kim pracujemy?

Uwielbiamy specjalistów i potrafimy ich cenić. Sprawdź, dlaczego warto pracować w Xplus - zajrzyj do menu "Kariera"! Cenimy też naszą sieć partnerską i starannie ją budujemy. Zajrzyj na „O Xplus/Partnerzy” i poznaj bliżej naszych partnerów!

Oferta w pigułce


tab_img

Doradztwo strategiczne i procesowe, projektowanie rozwiązań, wdrożenia i utrzymanie systemów informatycznych, produkcja oprogramowania na zamówienie, Audyty, Szkolenia (dodatkowo, zespół Dynamics Automated organizuje Webinar Wednesdays – w każdą środę omawiamy (po angielsku) kluczowe dla stabilności i rzetelności danych zagadnienia związane z wszelkimi rodzajami testów MS Dynamics AX, pokazujemy też m.in. jak efektywnie szkolić użytkowników.

tab_img

Microsoft Dynamics AX, Microsoft Dynamics CRM, Microsoft Dynamics NAV, PPM, EMCS, Sharepoint, Jet Reports, Webcon BPS, Xplus Contract Management (XCM)

tab_img

Rodzinę produktów Dynamics Automated (trademark Xplus) tworzą dwie grupy produktów: ABC i MMM. Każda z nich składa się z 3 rozwiązań. ABC to Executive Automats (EA), Knowledge Base (KB) i Development Cycle (DC), na MMM składają się: Budget Master (BM), Efforts Meter (EM) i Results Mentor (RM). Xplus jest też autorem rozwiązania wertykalnego dla branży budowlanej (Xplus Contract Management, XCM) oraz rozwiązania wspierającego proces obiegu faktur (Xplus Purchase Invoice Workflow, XPIW).

Ciekawostki o Xplus

 

Poznaj nas trochę bliżej – oto kilka niecodziennych pomysłów, które zrealizowaliśmy, żeby móc zapewniać naszym klientom jakość, której sami pragniemy:

 

 • 2 autorskie metodyki
 • 8 autorskich narzędzi
 • 100 wskaźników efektywności operacyjnej
 • 30 kategorii nakładów Xplus

 • 12 parametrów łańcucha przetwarzania mocy na wartość
 • 7 proporcji struktury mocy
 • footer_logo
 •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
 •   +48 22 295 02 50
 •   +48 22 295 02 99
 • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.