17 lutego odbędzie się webinarium, podczas którego zgłębimy temat testów w MS Dynamics AX. W trakcie tego szkolenia przedyskutujemy niektóre z czynników krytycznych wpływających na jakość optymalizacji procesu testowania.

 

Każde duże wdrożenie, niezależnie od metodologii mu przyświecającej, wymaga testów. Powinny być one kluczowymi elementami wszystkich harmonogramów. Jednakże w rzeczywistości nierzadko są one pomijane. Dzieje się tak, ponieważ testowanie wymaga dużej ilości czasu, a w rezultacie również kosztów. Oprócz tego, po wielu seriach testów, testerzy i użytkownicy końcowi są zmęczeni, niemożliwe jest więc utrzymanie przez nich stałej, wysokiej jakości przeprowadzanych procesów.

 

Testowanie jest podświadomie postrzegane jako proces, który nie przynosi żadnej wartości, gdyż, de facto, nie wytwarza się podczas niego nic nowego. Prace testowe wymagają dziesiątek powtarzalnych akcji, które, powiedzmy szczerze, nie są ani trochę ekscytujące, i które sprawiają, że firmy pomijają dokładne testowanie, co skutkuje większymi nakładami pracy w fazach kolejnych.

 

Ponadto, problem ten oddziałuje na testy regresji, do których odniesiemy się podczas szkolenia. Testy te mają na celu wykrycie błędów oprogramowania oraz usterek mających swoje źródło w zmianach systemu, w istniejących funkcjonalnych i niefunkcjonalnych obszarach rozwiązania tuż po wykonaniu czynności naprawczych. Głównym zadaniem testów regresji jest określenie, czy zmiana jednego elementu systemu wpływa na inne partie rozwiązania. Prawidłowe testowanie regresji jest jednocześnie nieuniknione i niemożliwe do przeprowadzania ręcznie, dlatego proces ten jest idealnym kandydatem do automatyzacji.

 

W trakcie webinarium zwrócimy także uwagę na testy funkcjonalne i testy wydajności. Określimy, w jaki sposób testować system, żeby sprawdzić jego funkcjonalność oraz jak mierzyć jego wydajność. Testy wydajności zwykle łączą ze sobą trzy kolejne podgrupy testowania: objętości, obciążenia oraz wydolności.

Ze względu na wysokie koszty i niestabilny poziom jakości testowania manualnego, uczynienie go bardziej efektywnym mogłoby być trudne. Jednakże jest to możliwe, i okazuje się być całkiem proste, przy zaangażowaniu automatyzacji.

 

Executive Automats, wchodzące w skład grupy Dynamics Automated, oferują rozwiązania, które pozwalają na:

• Śledzenie, czy proces kończy się sukcesem czy porażką;
• Sprawdzanie, czy wynik operacji takich jak naliczanie rabatów jest poprawny;
• Kontrolowanie wydajności,
• Symulowanie szczytu obciążeń, docelowej liczby użytkowników etc.

 

Wszystkie te zagadnienia zostaną przedyskutowane podczas webinarium, które odbędzie się 17 lutego. Zapraszamy do udziału!

 

Zarejestruj się już teraz.

 

  • footer_logo
  •   Puławska 435 A 02-801 Warszawa
  •   +48 22 295 02 50
  •   +48 22 295 02 99
  • biuro@xplus.pl

Najnowsze tweety

  

Używamy plików cookies na tej stronie.

Aby dowiedzieć się więcej o plikach cookies w naszej witrynie, zobacz naszą politykę prywatności.